ADF Linea 100 DUO – Double Sided Built In | 13kW
R68 950,00
Description
TECHNICAL DATA
- Room heating capacity (max) 372 m3
- Rated heat output (max) 13 kW
- Nominal thermal efficiency 61%
- Unit Dimensions WxDxH 101x55x46.5 cm (+50mm additional space all around unit for installation cavity.)
Additional information
| Weight | 140 kg |
|---|---|
| Brand | ADF |
| Colour | Black |
| Combustion Type | Closed combustion |
| Fires Style | Built-In |
| Fire Design | Contemporary |
| Fuel Type | Wood Burner |
| Fire View | Double Sided |
| Output Size | Large 12kW+ |
| Heat Output | 13kW |
| Country of origin | Portugal |
| Flue Outlet | Top |
| Flue Diameter | 200mm |










Reviews
There are no reviews yet.